Jump to content (skip navigation)
 
 

Nasza kadra

 

Orkiestra Szkoły Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze:

 

 Wojciech Grabowski - właściciel oraz dyrektor szkoły. Nauczyciel w programach : Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Ensamble Course, Junior Step Fundamentaal Course, Play For Keeps, Keyboard. Seminarleader w systemie YAMAHA. 

Absolwent klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej w Katowicach i Dusseldorfie. Od 2004 roku wraz z żoną kieruje YSM w Zielonej Górze oraz zaprzyjaźnia małe dzieci, młodzież i ich rodziców z muzyką. Od 2007 roku, jako  Seminar Leader w systemie YAMAHA, prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programie nauki gry na instrumentach klawiszowych. Jako muzyk współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Zielonogórska, Śląska Orkiestra Kameralna, NOSPR w Katowicach, Dortmunder Philharmoniker. Autor wielu publikacji oraz programów szkoleniowych. Pasjonat muzyki oraz sportu. Życiowy optymista. Uwielbia Mozarta, Beethovena, Chopina....... Queen. Muzyki słucha wszędzie a jego "drugie" życie to sport. Biega, gra w piłkę, jeździ na nartach, rolkach a jego serce poza Zieloną Górą bije w Katalonii.......dla jego ukochanego klubu - F.C. Barcelona. Posiada certyfikat dla nauczycieli na poziomie Grade 5.

Kontakt: w.grabowski@grabowski-edukacja.pl

 


 Monika Grabowska - właściciel oraz dyrektor szkoły. Nauczyciel w programach: Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Music Wonderland, Junior Music Course.  Seminarleader w systemie YAMAHA.

Studia muzyczne ukończyła na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wiolonczeli. Wspólnie z mężem prowadzi YSM w Zielonej Górze. Każdego tygodnia zaprasza najmłodszych i ich rodziców do wspólnej zabawy z muzyką. Od 2007 , jako Seminar Leader w systemie YAMAHA, prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programach - Niemowlaki  w krainie dźwięków oraz Szkraby i muzyka. Prywatnie pełna energii, szczęśliwa żona oraz mama. W wolnych chwilach spaceruje po lesie oraz relaksuje się uprawiając jogę.

 

Kontakt: m.grabowska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


Joanna Buśko-Schmidt - Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course,Keyboard

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu. Jako muzyk pracowała m.in. jako akompaniator baletu  w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.Posiada certyfikat dla nauczycieli na poziomie Grade 4.

Kontakt: j.busko@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 

 

 


 

  Aleksandra Operchał - Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i muzyka

Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski na wydziale artystycznym - kierunek: wychowanie muzyczne oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. W 2001 roku brała udział w projekcie Lausitzer Opernsommer śpiewając w operze "Diana oder der sich raechende Cupido" jako chórzystka. Wiele lat śpiewała także w żeńskim chórze Polirytmia, oraz w zespole wokalnym Vox Humana, z którymi zdobywała nagrody i wyróżnienia. Swój wolny czas poświęca bezdomnym zwierzakom jako wolontariusz zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Kontakt: a.operchal@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


 Katarzyna Kucharz - Wokal

 Studentka kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie wokalnej profesor Bogumiły Tarasiewicz. Wieloletni instruktor śpiewu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pasjonatka edycji, obróbki dźwięku i realizacji nagrań. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych, swoje doświadczenie sceniczne zdobywała w różnorodnych stylistycznie działaniach - od pop rocka, klasykę, po big band i orkiestrę. Swoje umiejętności rozwija uczestnicząc w warsztatach i kursach z zakresu emisji głosu. Nieustannie czerpie inspiracje z muzyki popularnej, kolekcjonuje płyty i dzieli się swoją pasją na swoim profilu instagramowym.

 

 Kontakt:k.kucharz@grabowski-edukacja.pl

 

 


 Veronika Hladchenko - Gitara klasyczna, Ukulele

 

Od 2003 roku pracuje jako nauczyciel gry na gitarze klasycznej, akustycznej i ukulele. W 1997 roku ukończyła szkołę muzyczną na gitarze klasycznej oraz fortepianie. Dalej kształciła się w Połtawskiej Zawodowej Szkole Artystyczna im. M.V. oraz Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. M. P. Dragomanowa w Kijowie .W latach od 2003 do 2019 roku pracowała w centrum kreatywności dla dzieci i młodzieży w Kijowie jako nauczyciel gry na gitarze i kierownik zespołu gitarowego a od roku 2019 do 2022 w Państwowej Szkole Muzycznej w Kijowie. Uwielbia grać i śpiewać na gitarze oraz oczywiście uczyć - to jej powołanie .

W marcu 2022 przyjechała do Polski w związku z rozpoczęciem wojny między Rosją a Ukrainą. Od tego czasu jest w Zielonej Górze i pracuje jako nauczyciel. 

 

Kontakt: v.hladchenko@grabowski-edukacja.pl

 


Kornelia Wierucka - Wokal

Studentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Edukację muzyczną rozpoczęła w PSM I st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie fletu poprzecznego oraz Yamaha Music School w klasie śpiewu. W trakcie studiów zafascynowała się operą, co skłoniło ją do podjęcia nauki śpiewu solowego w PSM II st. Interesuje się różnymi stylami wokalnymi, a śpiewanie na scenie sprawia jej ogromną radość. Tworzy również własną muzykę i pisze teksty piosenek. Prowadzi zajęcia umuzykalniające w przedszkolu i uczy muzyki w szkole podstawowej. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji, dlatego stale rozwija się w zakresie pedagogiki i muzyki.

Kontakt: k.wierucka@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


 Anna Michalewska - Kowalska  - Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i muzyka, Play for Keeps

 Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wydział Pedagogiczny, kierunek - wychowanie muzyczne. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. W czasie studiów pianistka kabaretu E.K.. Uwielbia pracę z maluchami. W wolnym czasie kibic snookera.

 

 

Kontakt: a.michalewska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


 Urszula Jurkiewicz - Gitara klasyczna 

Absolwentka  Państwowej Szkoły Muzycznej  im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze.  Na swoim koncie ma wiele nagród na ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursach gitarowych.  W wolnym czasie gra na gitarze, udziela się w grupach kabaretowych oraz teatralnych. Obecnie studentka wydziału psychologii Uniwersytetu w Zielonej Górze.

 

Kontakt: u.jurkiewicz@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 


 Sandra Piotrowska - Skrzypce

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 8 lat. Ukończyła PSM I i II-go stopnia w Żaganiu w klasie skrzypiec Pani mgr Ireny Zapolskiej. Później kontynuowała naukę na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na wydziale Instrumentalnym, w trakcie której uczestniczyła (jako muzyk orkiestry symfonicznej AM) w koncertach pod batutą takich sław dyrygentury jak : Jacek Kasprzyk , Jerzy Maksymiuk. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w kraju ( m. in. Letnia Akademia Muzyczna w Żaganiu) doskonaląc umiejętności gry na skrzypcach pod okiem wybitnych polskich Pedagogów (prof. Jan Stanienda – AM Warszawa, prof. Marcin Baranowski – AM Poznań, prof. Paweł Radziński – AM Bydgoszcz ). Były koncertmistrz Młodzieżowej Orkiestry „Jeunesses Musicales” pod batutą mgr Stanisława Piniuty, z którą odbyła wiele koncertów krajowych i zagranicznych, wykonując muzykę klasyczną i rozrywkową u boku takich artystów jak : Hanna Banaszak, zespół „Skaldowie”, Marek Biliński, Jerzy Karwowski. Od kilku lat udziela się również muzycznie w projektach rozrywkowych ( art rock , rock, muzyka elektroniczna) grając na skrzypcach elektrycznych oraz komponując muzykę autorską. Od kilku lat jest organizatorem Letnich Zlotów Orkiestry Jeunesses Musicales w Żaganiu. Założycielka „Żagańskiego Stowarzyszenia Artystów Księstwa Żagańskiego” oraz aktorka amatorskiego Teatru Księżnej Doroty Talleyrand w Żaganiu.

Konktakt: s.piotrowska@grabowski-edukacja.pl


  Kinga Ostrowska - Wokal

Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w Jazzie i Muzyce Estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Obecnie studentka Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Już podczas kształcenia na nyskiej uczelni zdobywała doświadczenie instruktora wokalnego, udzielając lekcji śpiewu oraz odbywając praktyki na stanowisku nauczyciela muzyki. Śpiewa, komponuje, gra na pianinie oraz na flecie poprzecznym. Zaangażowana w różnorodne projekty muzyczne, chętnie współpracuje z instrumentalistami. Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych i artystycznych m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lesznie. Fascynuje się szeroko pojętą muzyką i jest otwarta na różnorodne gatunki stylistyczne. Największą radość czerpie ze słuchania oraz muzykowania na żywo , a także z poznawania tego co nowe.

Kontakt: k.ostrowska@grabowski-edukacja.pl

 

 


    Maksymilian Staniszewski  - Gitara basowa, Gitara elektryczna   

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie kontrabasu. Z muzyką ma do czynienia od 7. roku życia. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu jednocześnie poszerzając swoje zainteresowania o jazz i rozpoczynając grę na kontrabasie oraz gitarze basowej. Aktywny muzyk. Tworzy zarówno swoje projekty jak i udziela się gościnnie w wielu składach. Komponuje, aranżuje, nagrywa. Jego koncertów oraz nagrań można posłuchać na autorskim kanale Youtube.

 

 

 

 

 

   Kontakt: m.staniszewski@grabowski-edukacja.pl


 Remigiusz Wasielewski - Gitara elektryczna 
 

Absolwent lingwistyki stosowanej UW, z wieloletniej pasji gitarzysta i wokalista. Nauczony gitarowego rzemiosła głównie pod okiem Michała Chłodnickiego. Jako gitarzysta i wokalista w rockowym trio Nushee, dał się poznać szerszemu gronu odbiorców między innymi w rozgłośniach radiowych, w tym w dawnej trójce - w audycjach redaktorów Kaczkowskiego i Stelmacha. Ponadto współtworzył z zespołem ścieżkę dźwiękową do filmu “Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku” oraz remiksował utwory na wydawnictwa artystów takich jak L.U.C. czy Agressiva 69. W późniejszym czasie kompozytor muzyki oraz efektów dźwiękowych do gier mobilnych. Aktualnie komponuje i udziela się w kilku projektach muzycznych.

Kontakt: r.wasielewski@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


Marek Wesołowski - Perkusja
 
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Muzyk Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, Hard Work Ensamble, The Conception, Morte Plays oraz Czas na Grass. Współpracował z takimi muzykami jak m.in. Ewa Bem, Lora Szafran, Ewa Uryga, Krzyszto Kiljański, Zbigniew Czwojda, Piotr Baron, Leszek Cichoński, Jerzy Szymaniuk, Piotr Wojtasik. Brał udział w nagraniach wielu płyt.
 
                        
Kontakt: m.wesolowski@grabowski-edukacja.pl
 
 
 
 
 
 
 

 Joanna Siwek - Wokal
 
Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej w klasie wokalnej doktor Marzanny Rudnickiej. Aktywna wokalistka, śpiewająca repertuar od utworów klasycznych uczonych w trakcie trwania studiów aż do szeroko pojętej muzyki rozrywkowej śpiewanej podczas różnego rodzaju koncertów. Swoje zdolności stale rozwija uczestnicząc w warsztatach muzycznych z zakresu emisji głosu.Osoba bardzo rzetelna, pełna pasji i zaangażowania w swoją pracę. Z wielką chęcią podchodząca do nauki zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Maksymą jej jest powiedzenie „śpiewać każdy może” i każdego tygodnia w szkole Yamaha stara się, aby każdy śpiewał coraz lepiej (a nie gorzej). Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia zarówno w nauce wokalu jak i życiu prywatnym.
Prócz branży muzycznej świetnie odnajduje się w branży medycznej, gdyż jest wykwalifikowaną Masażystką z wieloletnim doświadczeniem. Prywatnie osoba bardzo otwarta na ludzi, z pozytywnym nastawieniem i szerokim uśmiechem dla każdego.
 
 
Kontakt: j.siwek@grabowski-edukacja.pl
 
 

 

 

 

 

 
Początek strony