Jump to content (skip navigation)
 
 

Nasza kadra

 

Orkiestra Szkoły Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze:

 

 Wojciech Grabowski - właściciel oraz dyrektor szkoły. Nauczyciel w programach : Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Ensamble Course, Play For Keeps, Keyboard. Seminarleader w systemie YAMAHA. 

Absolwent klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej w Katowicach i Dusseldorfie. Od 2004 roku wraz z żoną kieruje YSM w Zielonej Górze oraz zaprzyjaźnia małe dzieci, młodzież i ich rodziców z muzyką. Od 2007 roku, jako  Seminar Leader w systemie YAMAHA, prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programie nauki gry na instrumentach klawiszowych. Jako muzyk współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Zielonogórska, Śląska Orkiestra Kameralna, NOSPR w Katowicach, Dortmunder Philharmoniker. Autor wielu publikacji oraz programów szkoleniowych. Pasjonat muzyki oraz sportu. Życiowy optymista. Uwielbia Mozarta, Beethovena, Chopina....... Queen. Muzyki słucha wszędzie a jego "drugie" życie to sport. Biega, gra w piłkę, jeździ na nartach, rolkach. Posiada certyfikat dla nauczycieli na poziomie Grade 5.

Kontakt: w.grabowski@grabowski-edukacja.pl

 


 Monika Grabowska - właściciel oraz dyrektor szkoły. Nauczyciel w programach: Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i Muzyka, Junior Music Course.  Seminarleader w systemie YAMAHA.

Studia muzyczne ukończyła na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wiolonczeli. Wspólnie z mężem prowadzi YSM w Zielonej Górze. Każdego tygodnia zaprasza najmłodszych i ich rodziców do wspólnej zabawy z muzyką. Od 2007 , jako Seminar Leader w systemie YAMAHA, prowadzi ogólnopolskie szkolenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia w programach - Niemowlaki  w krainie dźwięków oraz Szkraby i muzyka. Prywatnie pełna energii, szczęśliwa żona oraz mama. W wolnych chwilach spaceruje po lesie oraz relaksuje się uprawiając jogę.

 

Kontakt: m.grabowska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


Roksana Broda  - dział pierwszego kontaktu z klientem.

Absolwentka Pedagogiki o specjalizacji Animacja Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie. W latach 2010-2019 współpracowała z Centrum Kultury w Żaganiu jako instruktor sekcji plastycznej. W wolnych chwilach tworzy rękodzieło. Lubi zwiedzanie miast i muzeów oraz górskie spacery. Ze Szkołą Muzyczną Yamaha związana od 2018 roku. 

 

 Kontakt: biuro@yamaha.zgora.pl

 

 

 

 


 

  Aleksandra Operchał - Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i muzyka

Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski na wydziale artystycznym - kierunek: wychowanie muzyczne oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. W 2001 roku brała udział w projekcie Lausitzer Opernsommer śpiewając w operze "Diana oder der sich raechende Cupido" jako chórzystka. Wiele lat śpiewała także w żeńskim chórze Polirytmia, oraz w zespole wokalnym Vox Humana, z którymi zdobywała nagrody i wyróżnienia. Swój wolny czas poświęca bezdomnym zwierzakom jako wolontariusz zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Kontakt: a.operchal@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 


  Anna Kulczyk - Skrzypce, Niemowlaki w krainie dźwięków, Szkraby i muzyka

 

Anna Kulczyk – Absolwentka muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła również zielonogórską Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec. Poza pracą w Szkole Muzycznej Yamaha prowadzi muzykoterapię z dziećmi niepełnosprawnymi oraz zajęcia muzyczne w żłobkach i przedszkolach. Uwielbia pracę z dziećmi. Od najmłodszych lat przejawiała zamiłowanie do muzyki. Ceni w niej improwizację oraz zdolność do pobudzania wyobraźni.  Szanuje ciszę. W wolnym czasie zaczytuje się w książkach, gra w szachy oraz podejmuje różne wyzwania sportowe takie, jak m.in. morsowanie, runmageddon.

 

Kontakt: a.mikoda@grabowski-edukacja.pl

 

 


 Joanna Buśko-Schmidt - Junior Music Course, Junior Extension Course, Junior Step Fundamental Course,Keyboard

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu. Jako muzyk pracowała m.in. jako akompaniator baletu  w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.Posiada certyfikat dla nauczycieli na poziomie Grade 4.

Kontakt: j.busko@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 

 


 Anna Przybylska - Junior Music Course, Junior Extension Course, Keyboard

Absolwentka klasy akordeonu  Akademii Muzycznej w Poznaniu. Największą przyjemność i radość sprawia jej praca z najmłodszymi. Cały swój czas poświęca na pracę z dziećmi. Posiada certyfikat na poziomie Grade 5.

 

Kontakt: a.przybylska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 


 Anna Michalewska - Kowalska  - Niemowlaki w Krainie Dźwięków, Szkraby i muzyka

 Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wydział Pedagogiczny, kierunek - wychowanie muzyczne. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. W czasie studiów pianistka kabaretu E.K.. Uwielbia pracę z maluchami. W wolnym czasie kibic snookera.

 

 

Kontakt: a.michalewska@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


 Urszula Jurkiewicz - Gitara klasyczna 

Absolwentka  Państwowej Szkoły Muzycznej  im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze.  Na swoim koncie ma wiele nagród na ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursach gitarowych.  W wolnym czasie gra na gitarze, udziela się w grupach kabaretowych oraz teatralnych. Obecnie studentka wydziału psychologii Uniwersytetu w Zielonej Górze.

 

Kontakt: u.jurkiewicz@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 


 Wiktoria Ryczek - Wokal

Wiktoria Ryczek ukończyła ukończyła pierwszy stopień studiów na kierunku Jazz i muzyka Estradowa w Nysie oraz drugi stopień na kierunku Edukacja Artystyczna - specjalizacja śpiew jazzowy. Ponadto jest absolwentką szkoły muzycznej na wydziale instrumentalnym. Jest członkiem zespołu "Regeneration" prowadzonego przez Briana Fentressa oraz związana jest z zespołem wokalnym Vox Humana. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła pracując jako nauczyciel śpiewu w Szkole Muzyki Rozrywkowej w Nysie oraz prowadząc zespół wokalno-instrumentalny "Bota fe". Jako nauczyciel współpracowała również  z Warsztatową Akademią Musicalową w Warszawie.

Kontakt: w.ryczek@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 


 Joachim Ryczek - Wokal

Ukończył pierwszy stopień studiów na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Zielonej Górze. Obecnie jest studentem ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej na dwóch specjalizacjach: wokalistyka jazzowa oraz nauczycielska. Brał udział w licznych projektach muzycznych. Jeden z nich zakończył się nagraniem płyty z zespołem Amenband - Reaktywacja, której premiera odbyła się w Programie III Polskiego Radia. Brał udział w licznych konkursach chóralnych m. in. na Malcie, w Anglii oraz na Litwie. Został zaproszony do zaprezentowania się na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel „Gospel Night” w Bottrop - Niemcy. Był członkiem zespołu Regeneration prowadzonego przez Briana Fentressa. Jako nauczyciel współpracował również z Warsztatową Akademią Musicalową w Warszawie.

Kontakt: j.ryczek@grabowski-edukacja.pl

 

 

 


    Maksymilian Staniszewski  - Gitara basowa   

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie kontrabasu. Z muzyką ma do czynienia od 7. roku życia. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu jednocześnie poszerzając swoje zainteresowania o jazz i rozpoczynając grę na kontrabasie oraz gitarze basowej. Aktywny muzyk. Tworzy zarówno swoje projekty jak i udziela się gościnnie w wielu składach. Komponuje, aranżuje, nagrywa. Jego koncertów oraz nagrań można posłuchać na autorskim kanale Youtube.

 

 

 

 

 

   Kontakt: m.staniszewski@grabowski-edukacja.pl


 Wojciech Bagiński - Gitara elektryczna 

Gitarzysta, muzyk. Ciągle w drodze, wiecznie poszukujący. Studiował Filozofię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Zielonej Górze w klasie gitary klasycznej. Potem uczył się sam. W 2019 roku ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach gdzie kształcił się na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu - specjalność gitara jazzowa. Stypendysta  miasta  Zielona Góra  w dziedzinie muzyki.  Lider  zespołu Pewne Formy Białka, który swego czasu,  jak meteor rozświetlił zielonogórską  scenę muzyczną.

Kontakt: w.baginski@grabowski-edukacja.pl

 

 

 

 

 


Marek Wesołowski - Perkusja
 
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Muzyk Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, Hard Work Ensamble, The Conception, Morte Plays oraz Czas na Grass. Współpracował z takimi muzykami jak m.in. Ewa Bem, Lora Szafran, Ewa Uryga, Krzyszto Kiljański, Zbigniew Czwojda, Piotr Baron, Leszek Cichoński, Jerzy Szymaniuk, Piotr Wojtasik. Brał udział w nagraniach wielu płyt.
 
                          
  Kontakt: m.wesolowski@grabowski-edukacja.pl
 
 
 
 
 
 
 


 
  Olga Olejnik - emisja głosu, zajęcia logopedyczne 
 

Absolwentka Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, Studentka Wydziału Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w Zielonej Górze i Absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Warszawskiej Szkoły Filmowej. Czynna wokalistka oraz aktorka. Obecnie związana z Lubuskim Teatrem im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze oraz z zespołem Zozula, którego jest założycielką.Od wielu lat fascynuje się głosem ludzkim i jego możliwościami. Ciągle poszukuje najskuteczniejszych, najciekawszych i niestandardowych metod pracy nad emisją głosu, techniką mowy oraz pracy z ciałem i oddechem – łącząc to w  nierozerwalną całość.Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z: emisji głosu i techniki mowy, warsztaty aktorskie metodą Stanisławskiego oraz zajęcia aktorskiewspomagające rozwój umysłowy i emocjonalny dzieci i młodzieży.Dodatkowo jest instruktorem leczniczej metody oddechowej prof. Buteyko. Kształciła się pod okiem ucznia profesora Konstantego Buteyko – Mihaila Hrustavki.

Kontakt: o.olejnik@grabowski-edukacja.pl


 

 

 

 

 
Początek strony