Jump to content (skip navigation)
 
 

O nas

Witamy Państwa serdecznie na stronie internetowej Szkoły Muzycznej YAMAHA wZielonej Górze.

 

Nazywamy się Monika i Wojciech Grabowski. Jesteśmy małżeństwem muzyków, których poza wspaniałą rodziną oraz wspólnym nazwiskiem łączy jeszcze jedna bardzo istotna rzecz – pasja do muzyki oraz pracy z dziećmi. Pochodzimy ze śląska gdzie  poznaliśmy się podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach. Tam po raz pierwszy mieliśmy okazję zetknąć się z system edukacji muzycznej YAMAHA.  Ten nowatorski oraz jakże inny od „tradycyjnego” system umuzykalniania, nauki gry oraz popularyzacji muzyki wzbudził nasz podziw oraz ogromne zainteresowanie. Jeszcze podczas studiów postanowiliśmy zasięgnąć dalszych informacji w jaki sposób można otworzyć własną szkołę YAMAHA oraz stać się częścią tego międzynarodowego systemu. Bardzo szybko rozpoczęliśmy poszukiwania miejsca gdzie moglibyśmy otworzyć placówkę YAMAHA Szkoła Muzyczna. I tak oto, trochę przypadkowo, trafiliśmy do Zielonej Góry gdzie w 2004 roku rozpoczęła funkcjonowanie nasza szkoła.

Tak jak pisaliśmy powyżej muzyka oraz praca z dziećmi to nasza pasja. Tworząc od podstaw swoją szkołę oraz kompletując zespół nauczycieli wiedzieliśmy , że szukamy ludzi takich jak my – z pasją do muzyki oraz przekazywania wiedzy innym.  Ludzi, którym wspólnie z nami uda się stworzyć w Zielonej Górze nowoczesny oraz w pełni profesjonalny  instytut kształcenia muzycznego małych dzieci, młodzieży i dorosłych. W ten oto sposób rozpoczęła się historia Szkoły Muzycznej YAMAHA w Zielonej Górze.

Szkoła mieściła się początkowo przy ul. Podgórnej. Z każdym kolejnym miesiącem liczba uczniów stale wzrastała w związku z czym po trzech latach zaczęło brakować nam miejsca. W 2007 nasza siedziba przeniosła się na ul. St. Moniuszki 16 do „Starej Winiarni”  gdzie jesteśmy do dnia dzisiejszego.

Jak to możliwe, że w ciągu szesnastu lat nasza szkoła stała się największą tego typu placówką w naszym regionie, drugą co do wielkości szkołą YAMAHA w Polsce oraz jedną z największych szkół muzycznych  YAMAHA w całej Europie ?

Rewelacyjne programy edukacji muzycznej

Niewątpliwie to co wyróżnia nas spośród innych tego typu szkół to wspaniale opracowane, autorskie programy nauczania. Szkoła posiada rewelacyjne programy edukacji muzycznej zarówno dla małych dzieci jak i młodzieży i dorosłych. W naszej szkole miejsce dla siebie znajdzie zarówno niemowlak w wieku czterech miesięcy jak i dorosły, zapracowany tata, który chce zrelaksować się aktywnie muzykując na jakimś instrumencie. Nasze programy są opracowane przez międzynarodowe grono muzyków oraz pedagogów wyspecjalizowanych w dziedzinie edukacji muzycznej małych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Integralną częścią wszystkich programów nauczania są wspaniałe materiały dydaktyczne - książki, ćwiczenia, płyty CD oraz DVD przewodniki dla rodziców. Bez wątpienia jest to ogromny atut, którego nie mają inne tego typu placówki. Tylko u nas znajdziecie tak wspaniale opracowane programy i materiały dydaktyczne.  

Pełną ofertę programową szkoły znajdziecie Państwo TUTAJ. 

Świetnie dobrana i wykwalifikowana kadra

Tak jak pisaliśmy już powyżej nasza szkoła to również grono wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Wszyscy z nich biorą  regularny udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych szkoleniach z zakresu pedagogiki prowadzenia zajęć. Wpływa to niewątpliwie na bardzo wysoką jakość naszych zajęć. Dzięki tak dokładnie dobranej kadrze rodzice wszystkich uczących się w naszej szkole  dzieci mogą być spokojni o muzyczny rozwój swoich pociech. Pozostawiacie Państwo swoje dzieci pod okiem ludzi dla których muzyka oraz nauczania jest pasją ! 

                

Nowoczesne wyposażenie szkoły

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Zielonej Górze wyposażona jest w najnowszej generacji instrumenty firmy YAMAHA. To bardzo ważne aby uczniowie odczuwali w trakcie nauki pełen komfort oraz przyjemność z gry. Posiadamy jedenaście kompletnie wyposażonych sal lekcyjnych . Dzięki temu uczniowie nie muszą przynosić na lekcję swoich instrumentów. Wszystko co niezbędne dostępne jest na miejscu.

Koncerty uczniów

Jednym z ważniejszych etapów w rozwoju nie tylko muzycznym każdego dziecka są prezentacje publiczne. Tradycją szkoły stały się już regularnie odbywające się w sali filharmonii zielonogórskiej oraz sali Planetarium Wenus koncerty uczniów. Nasi podopieczni mają okazję dwa razy w roku prezentować się na prawdziwej scenie, przy pełnej sali oraz w pełni profesjonalnej oprawie – oświetlenie, nagłośnienie. Koncerty są chwilami na które z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie oraz ich rodzice i znajomi ! Oczywiście poza czysto muzycznym aspektem koncertów występy na scenie świetnie wpływają na ogólny rozwój dzieci i młodzieży. Prezentacje publiczne oraz samo wyjście na scenę budują samoocene dziecka oraz poczucie własnej wartości.

TUTAJ znajdziecie Państwo galerię zdjęć z naszych koncertów.

Liczne udogodnienia dla rodziców

Staramy się mieć jak najlepszy kontakt ze wszystkimi rodzicami naszych uczniów. Poza stałym kontaktem osobistym lub telefonicznym z nauczycielem organizujemy regularne zebrania dla rodziców. Wszyscy rodzice oraz uczniowie mają również dostęp do dzienników elektronicznych. Rodzice mają tam pełen wgląd w materiał realizowany na zajęciach ich dzieci. Dzięki temu nauka w naszej szkole jest jeszcze bardziej efektywna i daje o wiele lepsze efekty. Poza tymi udogodnieniami szkoła posiad biuro, które  czynne jest codziennie od 14.00 do 21.00. W każdej chwili możecie Państwo do nas przyjść lub zadzwonić aby porozmawiać na każdy temat.

Pasja oraz pełne zaangażowanie

Prowadzenie firmy to nasza pasja, którą wspólnie z całym zespołem realizujemy z pełnym zaangażowaniem. Dla nas każdy uczeń oraz każdy rodzic jest bardzo ważny. To czyni naszą szkołę miejscem wyjątkowym. Dbamy o to aby każdy czuł się u nas komfortowo i dobrze. Dla nas nie ma nieważnych lub błahych problemów. Do wszystkiego podchodzimy z ogromną starannością i zawsze staramy się jak najlepiej pomóc.

Liczne nagrody oraz sukcesy

Największym sukcesem jaki udało nam się uzyskać przez wszystkie lata naszej działalności to kilkuset wspaniałych, zarażonych pasją do muzyki uczniów ! Poza tym niewątpliwym sukcesem szkoła otrzymała dziesięciokrotnie tytuł Szkoła Roku , który przyznawany jest każdego roku  przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA. Poza tymi wyróżnieniami właściciel oraz dyrektor szkoły  - Wojciech Grabowski otrzymał tytuł Menager Roku. Jednym z ogromnych wyróżnień jest również tytuł przyznany nam przez Minsterstwo Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego -"Miejsce Odkrywania Talentów". Szkoła może się również poszczycić licznymi sukcesami naszych uczniów zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Nadzór nad jakością naszej pracy sprawuje Centrala Szkół Muzycznych Yamaha w Polsce oraz Lubuskie Kuratorium Oświaty.

 

Zachęcamy więc do lepszego poznania szkoły oraz naszej oferty. Wszystkim zainteresowanym osobom proponujemy udział w bezpłatnej lekcji próbnej w dowolnym programie nauczania. To nic nie kosztuje a może okazać się wspaniałą przygodą z muzyką. Wszystkie szczegóły dotyczące lekcji próbnej znajdziecie pod tym linkiem DARMOWA LEKCJA PRÓBNA W SZKOLE YAMAHA.

 

 

 

Monika i Wojciech Grabowscy

 

 
Początek strony